NEWS ABOUT US PROFILES CAREERS CONTACT COMPANY MAGAZINE Home
choose one

Chrzest nowego polskiego holownika

W Stoczni Północnej SA w Gdańsku, w czwartek 18 stycznia 2007 r. odbyła się uroczystość nadania imienia nowemu holownikowi dla portu gdyńskiego. Aktu nadania imienia  Centaur II  dokonała Matka Chrzestna - Barbara Szczurek, żona Prezydenta Miasta Gdyni.
Nowoczesna jednostka, zakontraktowana przez Gdańską Stocznię Remontową S.A., budowana jest w jej spółce zależnej - Stoczni Północnej S.A. na zamówienie złożone przez WUŻ - Przedsiębiorstwo Usług Żeglugowych i Portowych Gdynia Sp. z o.o.
Holownik portowo-przybrzeżny Centaur II, o stoczniowym numerze budowy B 845/01, to wysoce manewrowa, o dużej mocy napędu głównego (dwa silniki Caterpillar o łącznej mocy 2850 kW czyli około 3875 KM), nowoczesna i uniwersalna, tylnopędnikowa jednostka własnego projektu Remontowej, o długości całkowitej 30,30 m, szerokości 9,80 m i zanurzeniu maksymalnym 4,60 m, osiągająca uciąg na palu równy 45 ton siły, która, dzięki dzielności morskiej i bogatemu wyposażeniu, może być eksploatowana zarówno w holowaniach i asystach portowych, jak i morskich.
Dalsze szczegóły techniczne dotyczące holownika dostępne są w informacji dla mediów dostępnej po wybraniu poniższego linku.


Copyright 2005 Remontowa