NEWS ABOUT US PROFILES CAREERS CONTACT COMPANY MAGAZINE Home
choose one

Wszechstronny sukces GSR

Źródło: "Dziennik Bałtycki", 30.03.2007

Ponad 1 mld zł przychodu uzyskała w ubiegłym roku Gdańska Stocznia "Remontowa" SA, dystansując pozostałe polskie stocznie remontowe i produkcyjne, w tym największe - Stocznię Gdynia SA i Stocznię Szczecińską Nowa sp. z o. o. W tym roku gdańska "remontówka" będzie obchodzić 55-lecie swojej działalności.
Piotr Soyka, prezes GSR SA, zapowiedział, że tegoroczny wynik finansowy stoczniowej spółki powinien być jeszcze lepszy niż w 2006 roku.
Od przełomu lat 1989 i 1990 nasza stocznia przeszła etapową, gruntowną reorganizację i restrukturyzację, co pozwoliło dostosować ją do funkcjonowania w warunkach gospodarki wolnorynkowej - mówi prezes Soyka. - Konkurując na rynku globalnym ze stoczniami zachodnioeuropejskimi, GSR budowała swoją pozycję, stając się firmą markową. Sukces przyniosły działania marketingowe na rynku skandynawskim i wyspecjalizowanie się naszej stoczni w przebudowach promów. Potem specjalnościami GSR stały się też przebudowy i budowa tzw. statków off shore, do obsługi podmorskich pól wydobywczych ropy i gazu oraz skracanie i wydłużanie statków, a ostatnio - remonty gigantycznych platform wiertniczych. Dzięki przejęciu akcji Stoczni Północnej SA, największej spółki Grupy Remontowa SA, GSR stała się także producentem niedużych, nowoczesnych i złożonych technicznie statków, takich jak promy, holowniki wielozadaniowe czy statki hydrograficzne.
Jacek Sieński


Copyright 2005 Remontowa