NEWS ABOUT US PROFILES CAREERS CONTACT COMPANY MAGAZINE Home
choose one

Gazowiec LNG zdobywa dla Remontowej kolejną "Złotą Kotwicę"

W tym roku kapituła prestiżowej nagrody Krajowej Izby Gospodarczej, obradująca pod przewodnictwem Jerzego Uziembły, przyznała podczas zakończonych 3 września Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2009 dwie "Złote Kotwice 2009" - w kategoriach usługi i produkty. W kategorii produktów nagrodzono Gdańską Stocznię Remontowa SA za gazowiec LNG zbudowany w Stoczni Północnej SA w Gdańsku (Grupa REMONTOWA) dla holenderskiego armatora.W wypowiedzi dla lokalnych mediów Jarosław Flont, prezes GSR SA  (na zdjęciu pierwszy od lewej) powiedział m.in.: - W Grupie REMONTOWA działamy niezależnie od warunków zewnętrznych, sprzyjających lub niesprzyjających. Budujemy i przebudowujemy przede wszystkim statki trudne w projektowaniu i wykonaniu. Nagrodzony gazowiec należy do statków wyjątkowo skomplikowanych.
Statek o ładowności 7500 m3 jest pierwszym gazowcem LNG polskiej budowy i pierwszym tak uniwersalnym gazowcem w świecie (mogącym przewozić skroplony gaz ziemny, etylen, skroplone gazy ropopochodne - LPG, czyli głównie butan i inne gazy). Jednostka charakteryzuje się przyjaznością dla środowiska m.in. dzięki zastosowanemu napędowi głównemu z LNG jako paliwem. Więcej informacji o nagrodzonym statku - na tej stronie.
Tegoroczne wyróżnienie, to nie pierwsza "Złota Kotwica" przyznana firmom z Grupy REMONTOWA. Dla przykładu podczas XIV targów morskich Baltexpo w 2007 roku "Złotą Kotwicą" nagrodzono serię statków ewakuacyjnych na Morze Kaspijskie budowanych w Stoczni Północnej na zlecenie Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. dla armatora Agip KCO.


Copyright 2005 Remontowa