NEWS ABOUT US PROFILES CAREERS CONTACT COMPANY MAGAZINE Home
choose one

Wielka gala z okazji jubileuszu 55 lat
Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A.


23 czerwca 2007 r. w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 55 lat Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J.Piłsudskiego S.A.
Przybyli na nią przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, związków zawodowych i duchowieństwa, ludzie nauki, kultury i mediów, prezesi stoczni, armatorów, banków, czołowych firm gospodarki morskiej i całej gospodarki polskiego wybrzeża.
Pokazano film o Remontowej S.A., były gratulacje i wiele ciepłych słów dla managementu i stoczniowców z Remontowej S.A.
- Gdańska Stocznia Remontowa to firma, która jest symbolem sukcesu polskiego przemysłu stoczniowego i jedną z najważniejszych firm naszego regionu – mówił marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.
– Remontowa S.A. jest przykładem tego, że stocznie w Polsce nie muszą przynosić strat – mówił z kolei minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki. To przykład, że prywatyzacja firmy w Polsce może zakończyć się sukcesem. Wreszcie to także przykład jak należy prowadzić firmę we współczesnym świecie. Chciałbym, aby społeczność lokalna, ale i ludzie z regionu i całej Polski byli dumni z tego, że jest taka firma, której produkty, będące przykładem świetnej jakości wygrywają w konkurencji na całym świecie, a także z tego, że możemy pokazać, iż można w Polsce prowadzić dużą prywatną firmę w sposób profesjonalny.
- Gdańska Stocznia Remontowa to perełka wśród polskich stoczni. Dzięki jej managementowi, wspaniałej współpracy ze związkami zawodowymi i przedewszystkim - stoczniowcom osiągnęliście tak wspaniałe wyniki – stwierdził wojewoda pomorski Piotr Karczewski.
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zauważyl:
- Gdańska Stocznia Remontowa jest symbolem sukcesu polskiego wolnego rynku. Jest przykładem, że można zarządzać stoczniami polskimi fachowo, profesjonalnie i w sposób odpowiedzialny, bez mieszania do stoczni polityki i bez ciągłego sięgania po pomoc do kieszeni podatników. Po raz pierwszy w historii Gdańska uroczyście ustanawiam 23 czerwca Dniem Gdańskiej Stoczni Remontowej im. Józefa Piłsudskiego S.A.
- Wszystko to, co robicie jest przykładem tego, że potrafiliście połączyć owoce waszej inteligencji z moralną odpowiedzialnością, że potrafiliście połączyć sukces ekonomiczny ze społeczną wrażliwością na człowieka, traktując jego twórczą pracę w sposób podmiotowy – mówił metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
- Sądzę, że dobrze wykorzystaliśmy w „Remontowej” szansę jakie dawało wielkie otwarcie na gospodarkę wolnorynkową, które  miało miejsce w Polsce na przełomie lat 80-tych i 90-tych – powiedział w swoim wystąpieniu  prezes Remontowej S.A. Piotr Soyka.
- Dzięki takiej gospodarce Polska wygląda inaczej, a my staliśmy się prawdziwą firmą, uczestniczącą w globalnej gospodarce morskiej. Jesteśmy firmą, która w ubiegłym roku przekroczyła miliard złotych w przychodach, osiągając przy tym ponad 40 milionów złotych zysku. Jesteśmy okrętem flagowym dla ponad dwudziestu spółek tworzących z nami Grupę Kapitałową „Remontowej” S.A., a ta Grupa zanotowała w zeszłym roku przychody rzędu półtora miliarda złotych – osiągając przy tym ponad 60 milionów złotych zysku! Jesteśmy Grupą, która zatrudnia ponad 5 tysięcy pracowników oraz bezpośrednio na swoim terenie około 2,5 tysiąca kooperantów.
Jakie są źródła naszych osiągnięć? Niewątpliwie jest ich kilka, ale z perspektywy ostatnich lat – uważam, że nie sposób przecenić procesu prywatyzacji naszej firmy. Dlatego wdzięczni jesteśmy tym wszystkim, którzy reprezentując Skarb Państwa – uwierzyli w naszą ofertę i w nas. Mam nadzieję, że odpowiednio rewanżujemy się Państwu i społeczności lokalnej – płacąc coraz wyższe kwoty podatku i tworząc coraz więcej miejsc pracy – nie mówiąc już o tym, że tworzymy również jako nieliczni pozytywny wizerunek przemysłu stoczniowego – mówił podczas gali prezes Piotr Soyka.
Podczas gali stoczniowcom wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, a także Honorową Odznakę Zasłużony Pracownik Morza oraz Zasłużony Pracownik Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. W części artystycznej zagrała orkiestra Adama Sztaby, zaśpiewała  Natalia Kukulska, a zatańczyła para taneczna Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Po gali w filharmonii kilka tysięcy stoczniowców i gdańszczan bawiło się w noc świętojańską na koncercie plenerowym zorganizowanym we współpracy z Miastem Gdańsk, na którym wystąpili: zespół Ha-Dwa-O, oraz gwiazdy europejskiej estrady In-Grid i Danzel. O Północy tłumnie zgromadzona na Ołowiance i gdańskim Starym Mieście publiczność obejrzała pokaz fajerwerków.

Fotoreportaż z gali – zobacz galerię.


Copyright 2005 Remontowa